Andrzejki 2018

                  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

W naszej szkole dnia 29 listopada 2018 r. odbyła się długo wyczekiwana  zabawa  integrująca społeczność uczniowską z klas 4-8. Zabawę uświetniły przeboje  muzyki współczesnej.

Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, które przygotowały  klasy  piąte wraz z wychowawcami panią Małgorzatą Ościak i panią Dorotą Tracz.  Każdy mógł sobie powróżyć i dowiedzieć się jaka go czeka przyszłość. Piękne wróżki, magiczne czarodziejki i czarodzieje z 5a i5 b  przepowiadali  przyszłe losy, odczytywali horoskopy i pozwoli porwać się wyobrazi. Julka Ścisłowicz z 5a  i Amelka Jabłońska  z 5b  starały się  uatrakcyjniać  zabawę prowadząc całą imprezę i zapowiadając fajną zabawę z tajemniczymi wróżbami.

Symbole wiedzy magicznej,  lampiony, horoskopy, koty  i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele , szkoda że do tańca było mało chętnych. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

  Dorota Tracz i Małgorzata Ościak

Dodatkowe informacje