Świąteczny Kiermasz Charytatywny 2019r.

         W dniach 16-20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz charytatywny. Inicjatorami kiermaszu byli Rodzice naszych uczniów. Do akcji włączyli się również nauczyciele i chętni uczniowie. Celem kiermaszu charytatywnego była sprzedaż ozdób świątecznych. Zebrane pieniądze zasiliły docelowe konto brata naszej uczennicy- Pawła (absolwenta naszej szkoły). Celem zbiórki dla Pawła jest zakup nowoczesnej protezy lewej ręki. Podczas kiermaszu zebrano kwotę 2592, 85 zł, która została przekazana na wskazane konto.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w w/w akcję.

                                                                                                           Organizatorzy kiermaszu.

Klasa 3 – projekt „Czytam z klasą”

W grudniu klasa 3 zakończyła realizację modułu I z realizowanego projektu „Czytam z klasą”.  Moduł I nosił tytuł „Fikuśne lekturki spod chmurki”. Do omówienia wybraliśmy lekturę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek 4 prawych i 6 lewych” autorstwa Justyny Bednarek.

Spośród zaproponowanych do wykonania zdań wykonaliśmy kilka zalecanych i wybranych:

Chlebowy Dom – Marianowo

     W grudniu uczniowie klasy 3 i 2a wybrali się na warsztaty do Marianowa. W znajdującym się tam gospodarstwie agroturystycznym o nazwie „Chlebowy Dom” zgłębialiśmy tajniki pieczenia różnych wyrobów. Podczas zajęć uformowaliśmy chleb z wcześniej przygotowanego ciasta, który po upieczeniu zabraliśmy do domu.

Czytaj więcej: Chlebowy Dom – Marianowo

WESOŁYCH ŚWIĄT 2019r.

Życzymy Wszystkim- zdrowych, spokojnych
ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Do zobaczenia 7 stycznia 2020r. Uśmiech

Jasełka 2019 r.

 W dniu 20 grudnia 2019 r. grupa teatralna ,,Bajkoludki” wraz z opiekunem panią Dorotą Nowak zaprosiła wszystkich pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pęzinie na spektakl pt. ,,Narodzenie Jezusa”. Przedstawienie teatralne odbyło się w pięknej scenerii, pozwalającej wykonawcom przekazać najważniejsze przesłanie świąt Bożego Narodzenia. Grupie towarzyszył zespół wokalny prowadzony przez panią Dorotę Nowak.

Czytaj więcej: Jasełka 2019 r.

Świąteczne warsztaty 2019

W dniu 10. 12. 2019 r. klasa 5 "b" gościła na Warsztatach Świątecznych, Gości ze szkoły Im. Juliana Tuwima ze Stargardu. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z gośćmi, oprowadzili ich po naszej szkole. W dalszej części spotkania daliśmy się ponieść radosnej przedświątecznej atmosferze i przyozdobiliśmy pierniki, które będą mogły zawisnąć na choince. Uczniowie zgodnie i chętnie współpracowali przy tworzeniu lampionów świątecznych, pomagali sobie nawzajem i wymieniali się poglądami.

Czytaj więcej: Świąteczne warsztaty 2019

Dodatkowe informacje