Moja Mała Ojczyzna 2018

15 lat minęło odkąd pierwszy raz zorganizowaliśmy naszą imprezę Moja Mała Ojczyzna.

    21 listopada 2018 r.  spotkali się uczniowie klas I - III ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Stargard. W tym roku impreza: „Moja Mała Ojczyzna” przebiegała pod hasłem:,,Historia  naszego regionu w zabytkach i legendzie”. Naszą inspiracją do wyboru takiego tematu było obchodzone w tym roku stulecie niepodległości naszego kraju. My jako prawdziwi Polacy powinniśmy  znać historię nie tylko Polski, ale także historię   naszej Małej Ojczyzny.

 

Organizatorzy: Dorota Tracz, Małgorzata Wilczyńska , a także pani Arleta Majewska (historyk) przygotowały wiele ciekawych form mających na celu wspólne poznanie się nauczycieli i uczniów a także rozpowszechnienie wiadomości o zabytkach i legendach naszego regionu.

Po oficjalnym przywitaniu gości uczestnicy imprezy obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez panią Majewską. Prezentacja pokazywała  ciekawe zabytki w Koszewie, Żarowie Sownie, Pęzinie, Grzędzicach, Barzkowicach i Ulikowie  i związane z nimi legendy. Wszyscy z zaciekawieniem   słuchali  zaczarowanych   opowieści pani Majewskiej , dotyczących  historii tych miejsc. W drugiej części spotkania dzieci wykonywały albumy legend i zabytków swoich miejscowości.

Uczestnicy imprezy byli zadowoleni ze spotkania i z pewnością chętnie ponownie odwiedzą szkołę w Pęzinie, aby wziąć udział w kolejnym spotkaniu Małej Ojczyzny.

                                                                                          Dorota Tracz

Dodatkowe informacje