Święto Patrona 2019r.

W piątek, 6 grudnia obchodziliśmy podwójne święto. Każdego roku, właśnie tego dnia świętujemy
DZIEŃ NASZEGO PATRONA- Mikołaja Kopernika oraz Mikołajki. Jest bardzo uroczyście. W tym roku święto przygotowały klasy 6-te i 2 „b” z wychowawcami. Odbył się apel, na którym krótko przedstawiliśmy historię życia i twórczości WIELKIEGO ASTRONOMA, poprzez wiersze, piosenki, film i krótki teatrzyk. Klasy młodsze miały przygotowane zadania do wykonania w salach. Klasy 0 zilustrowała obejrzany teatrzyk "Dzieci pana Astronoma", klasy pierwsze wykonały rakietę z papieru i plasteliny, a drugie i trzecie "Układ Słoneczny" techniką kolażu.

Klasy starsze pozostały na sali gimnastycznej i zmierzyły się z quizem wiedzowym dotyczącym życia i osiągnięć Naszego Patrona. Następnie każda z klas 4-8 wylosowała i wykonała portret Mikołaja Kopernika w innej odsłonie. Kopernik jako postać bajkowa, jako „heavy matalowiec”, karykatura, wizerunek na banknocie, jako gladiator i inne. Podziwiać je będziemy mogli na ścianach korytarzy szkoły. Powstały wiersze i rymowanki o planetach, niebie, astronomie. Odczytywano zakodowane informacje poprzez kody QR i specjalne obrazki, które należało odpowiednio pokolorować. Posumowaliśmy punkty z naszych działań. Najwięcej punktów zebrała klasa 6 "a"- 50 pkt, II miejsce zajęła klasa 8 "a"- 47 pkt. i III miejsce- klasa 5 "a"- 42 pkt. Punkty przyznawane były za quiz wiedzowy,  poprawne odpowiedzi uzyskane z odczytów kodów QR oraz za prace plastyczne. Wiersze i rymowanki postaramy się również opublikować na stronie szkoły.
Mikołaj- ten Święty, „prawdziwy” miał umowę z Rodzicami wszystkich naszych dzieci. Wędrował w tym roku, po kolejnych klasach ze swoimi pomocnicami i sprawdzał czy dzieci i uczniowie byli grzeczni i czy sumiennie wykonywali swoje zadania i obowiązki- za, co bardzo mu dziękujemy! Chyba myślał, że rozda więcej rózg? Na szczęście tak się nie stało i podarki dostali prawie wszyscy. To był fajny dzień.

D. Tracz, D. Sobczuk, M. Ościak

Dodatkowe informacje