Moja Mała Ojczyzna 2019 r.

       28 listopada po raz osiemnasty gościliśmy w naszej szkole uczestników cyklicznego spotkania dla uczniów z klas 1-3 naszej gminy - "Moja mała Ojczyzna". W tym roku tematem przewodnim była "Magia, czary i czarownictwo  w naszej gminie". Przyjechali do nas uczniowie ze szkół w Małkocinie, Grzędzicach, Strachocinie i Sownie wraz ze swoimi  nauczycielkami. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3: Julia Kula, Magdalena Ejsmont, Lena Bołdak, Lena Jankowska i Lena Kamińska.

 

Współorganizatorem spotkania była pani Arleta Majewska historyk z wykształcenia i zamiłowania. Spotkanie miało charakter integracyjno - edukacyjny.  Elementami spotkania był wykład pani Arlety, warsztaty edukacyjno - rozrywkowe oraz zwiedzanie zamku w Pęzinie, ze szczególnym uwzględnieniem komnaty czarownicy. Podczas spotkania uczestnicy poznali fakty i mity na temat czarów oraz zapoznali się z postacią Sydonii von Borck najsłynniejszej  "czarownicy" z naszego regionu.

Organizatorzy: M. Wilczyńska, D.Tracz

Dodatkowe informacje