Wycieczka NBP Warszawa

W ramach projektu „Oszczędzanie ważna sprawa.” współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pęzinie mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Wyjazd pomógł uczniom zrozumieć podstawowe zagadnienia oraz skomplikowane procesy ekonomiczne. Zapoznali się z istotą  pieniądza, ewolucją jaka przebył przez wieki oraz  w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu. 

Centrum Pieniądza okazało się to swoistym wehikułem czasu, którym można było dotrzeć do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza.


Uczniowie zapoznali się z momentem narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych, zobaczyli  jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta kredytowa. Ciężkim sprawdzianem okazało się podniesienie sztaby złota jedną ręką, udało się to tylko niektórym. Uczniowie zobaczyli banknot, który najpewniej nie zmieściłby się do żadnego portfela. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, niektórym zaspokoiła, a innym wręcz rozpaliła ciekawość.

Zajęcia NBP Pedagog

W ramach projektu „Oszczędzanie ważna sprawa.” współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pęzinie mieli okazję uczestniczyć w cyklu zajęć dotyczących oszczędzania. W klasach 6,7 i 8 odbyło się po trzy godziny zajęć przeprowadzonych przez Pedagoga szkolnego, na których uczniowie poznali sposoby oszczędzania, zastanowili się  na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej dla siebie oferty banku oraz nauczyli się gospodarowania swoimi środkami finansowymi.

Uczniowie w czasie zajęć stworzyli drzewo oszczędzania, które można podziwiać na holu szkoły.

Dodatkowe informacje