Pasowanie 2019 r.

16 października 2019 r. uczniowie klasy 1 "a" i 1 "b" Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pęzinie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na Ślubowanie przybyli: dyrektor szkoły Pan Dariusz Ananicz, wicedyrektor szkoły Pani Joanna Mandau, wice wójt Gminy Stargard Pan Marek Gardygajło, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata Ścisłowicz, przedstawiciel Nadleśnictwa Dobrzany Pan Sławomir Zabłocki, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości– pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Zgromadzeni goście nagradzali dzieci gromkimi brawami. W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – Pan Dariusz Ananicz wraz z wicedyrektor Panią Joanną Mandau dokonali symbolicznego pasowania na ucznia- życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Dzieci otrzymały również upominki ufundowane przez Gminę Stargard oraz Radę Rodziców. Tradycją, pasowania na uczniów w naszej szkole jest- zasadzenie drzewek, które oczywiście się odbyło. Drzewka będą wzrastały razem z nowym rocznikiem Pierwszaków.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech.

Dodatkowe informacje