Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

Pod wyżej wymienionym hasłem odbył się:

IX Światowy  Dzień  Tabliczki Mnożenia.                               

 4 października 2019 r.  roku akcja edukacyjna przeprowadzona została w szkołach na całym świecie. W tym roku nasza szkoła brała udział w akcji po raz pierwszy.  Głównym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli  dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

     W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 131 osób (uczniów oraz pracowników szkoły). Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia pod czujnym okiem Komisji Egzaminacyjnej uzyskało 78 osób. Wszystkim odważnym gratulujemy!

Koordynatorzy szkolni: M.Wilczyńska, I. Ananicz

Dodatkowe informacje